9 mar 2011

Kreuzberg bikelove.

Berlin jak każde miasto ma wiele miejsc w których bez problemu możemy wypożyczyć rower i udać się na eksploracje miejskiej przestrzeni. Są jednak takie miejsca, których nie chce się zmieniać, do których się wraca ze względu na klimat tworzony najprostszymi zabiegami. Takim właśnie miejscem jest Regenbogen Fabrik umiejscowiona na Kreuzbergu w Berlinie. Miejsce to to oddzielone jest od zgiełku ulicy i schowane w klimatycznym podwórzu otoczonym starymi ceglanymi budynkami ówczesnego tartaku i bujną zielenią.

Na działalność Regenbogen Fabrik składają się: hostel, kawiarnia, kino, warsztaty min. garncarstwo, jadłodajnia, przedszkole oraz najbardziej nas interesujące wypożyczalnia i warsztat rowerowy. Miejscówka ta została "zaskłotowana" 25 lat temu przez grupę 50 hipisów szukających alternatywy od niewygodnej polityki mieszkaniowej państwa. Do dnia dzisiejszego starają się utrzymywać swoja niezależność.


.
"The idea behind Regenbogen Fabrik"- of living together, working together and developing local social projects together with our colourful neighbours- is growing all the time"

Ale,ale przejdźmy do tematu najbardziej nas interesującego czyli rowerów! Idealna miejscówka do ich wypożyczenia. Duży wybór, głównie rowerów typowo miejskich. Stan rowerów jest bardzo dobry. Jeśli w trakcie użytkowania przebije się dętka czy coś się rozklekocze mają tam swój warsztat,gdzie jeśli potrafisz naprawiasz sam (co także sprawia niezła frajdę jako,że jest to najstarszy self-help warsztat w Berlinie) albo oddajesz sprawy w ręce przemiłych ludzi. Właściwie przy każdym rowerze jest koszyk co ułatwia sprawę przewożenia wielu toreb i oczywiście zapięcie.Cena jest jak najbardziej zachęcająca- za 1 dobę jeżdżenia płacimy 6 euro co jest jedną z najlepszych cen w Berlinie. Niestety trzeba zostawić sporą kaucje - 80 euro,ale tego nie unikniemy...
Szczerze, nie wyobrażam sobie wypożyczania dwuśladu w jakimkolwiek innym miejscu w tym mieście,szczególnie,że Kreuzberg wydaje sie być najlepszą przestrzenią na rowerowe snucie się:)Na koniec filmik dla tych co mówią po niemiecku, a jeśli nie mówią to chociaż niech popatrzą:) 

Nach Berlin!

Brak komentarzy: